راه های تبادل بیت کوین

یک منبع ناشناس در اینترنت اطلاعاتی را منتشر کرد که در آن نوشته شده است چین میخواهد همه ی راه های تبادل بیت کوین و ارزهای مجازی را در کشورش بگیرد.

درباره ی این حرکت آقای سایمون دیکسون , سرمایه گذار و مسئول Bank to the Future گفت : اون ها سعی کردند کپی ش کنن , ازش شبیه درست کنن , ممنوعش کنن , همزاد درست کنن , مسخرش کنن , بهش حمله کنن , ارزشش رو پایین بیارن و نابودش کنن , ولی همچنان بیت کوین بعنوان یک پول ارزش داره.

اطلاعاتی که در اینترنت پخش شد بطور مستقیم به بخش نظارت بر اینترنت , بخش امنیتی , بخش مهندسی و تکنیکی منتقل شد.این اطلاعات نشان میدهد که تمام مقدمات تکنیکی لازم برای جلوگیری از بیت کوین را تا قبل از ۳۰ ام سپتامبر انجام دهند.و دولت مرکزی دروغ گفته است تا میخواهد معاملات ارزهای مجازی را اصلاح کند.

FUD؟

کل نقشه از این قرار است :

 1. قطع دسترسی به کل پلتفرم های مهم مثل Coinbase , Bitfinex و Localbitcoins که باید جلوی چندین سایت اینترنتی نرم افزار و API را بگیرند
 2. قطع دسترسی به کل آدرس دهی های ریشه ای Bitcoin
 3. و قطع دسترسی دفتر کل بیت کوین و استفاده از فایروال بزرگ کشور چین

در لیست این اطلاعات سایت های مهم برای تبادل بیت کوین این سایت ها هستند :

 1. Coinbase
 2. Okek
 3. Okcoin
 4. Bithumb
 5. Bittrex
 6. Coinone
 7. Bitflyer
 8. Bitstamp
 9. Bitstar
 10. Bitfinex
 11. Poloniex
 12. Kraken
 13. Bitmex
 14. Localbitcoins

این اطلاعات نشان داد که باید اطلاعات این سایت ها به بخش نظارت بر اینترنت چین تحویل دهند و این بخش ها باید تا قبل از ۲۵ام سپتامبر دستوران را پیروی و اجرا کنند.

این اطلاعاتی که به بیرون پخش شده است , از بخش های تکنولوژی و اینترنتی کشور چین درخواست اطلاعاتی از Mining Pool ها کرده است و از آن ها درخواست کرده است تا کاری انجام شود و ارتباط آن ها با دنیای بیرون قطع شود.

همچنین درخواست کرده اند تا اگر فعالیت های مشکوک و بیش از حدی از طرف TOR و VPN دیده شد , سریعا به آنها اطلاع داده شود.

قدرت گیری هنگ کنگ

با ممنوع اعلام کردن بیت کوین توسط دولت چین , شغل ها و فرصت های کاری بسیاری به کشور های همسایه مانند ژاپن و کره ی جنوبی منتقل میشود.

و قبلا هم گفته شد که با نظارت بیش از حد چین بر روی اینترنت , دسترسی ارز های مجازی مخصوصا بیت کوین را از نرم افزار چت مطمئن و مورد تایی دولت چین , یعنی WeChat , گرفته است.و برای همین نرم افزار های دیگر مثل تلگرام پر از گروه های بحث درمورد ارز های مجازی شده است.