طبق گزارش روزنامه ی روسی RBC، افرادی که در فهرست تحریم‌ های بین‌ المللی قرار دارند و شهروندانی که در مناطق تحت تحریم زندگی می‌ کنند، از شرکت در پیش فروش توکن های تلگرام منع می‌ شوند.

به گفته ی RBC که ادعا دارد نسخه‌ ای از قرارداد صادر شده ی تلگرام به خریداران خصوصی را دارد، هر شخصی که در فهرست تحریم‌ های ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا یا شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار داشته باشد، مجاز به شرکت در هیچ دوره از پیش فروش توکن های تلگرام نیست.

همچنین این محدودیت شامل بستگان افراد تحریم شده و ساکنان مناطق تحت تحریم، از جمله کریمه، کوبا، ایران، کره شمالی و سوریه می‌ شود.

بر اساس گزارش RBC، یکی از شرکت کنندگان روسی پیش فروش خصوصی و مدیر ارشد یکی از صندوق‌ های سرمایه گذاری، محتوای این خبر را مورد تایید قرار داده اند.

پیام رسان تلگرام قصد راه اندازی بزرگ‌ ترین ICO تاریخ ارزهای دیجیتال را دارد.

تلگرام قبل از این در یک پیش فروش خصوصی ۸۵۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرد و گفته می‌ شود که در دومین پیش فروش خصوصی هم به همین اندازه سرمایه جذب می کند.

هم اکنون بیشتر از ۴۰ درصد کاربران پیام رسان تلگرام، ایرانی هستند.

در حالی که همه ی کاربران ایرانی علاقه‌ مند به ارزهای دیجیتال، منتظر شروع پیش فروش عمومی بودند، خبر این روزنامه روسی همه را شوکه کرد.