پلیس فلوریدا یکی از کارمندان دپارتمات دولتی سیتروس (FDOC) را به جرم استخراج غیر قانونی ارزهای دیجیتال دستگیر کرد.

به نقل از وزارت دادگستری فلوریدا (FDLE)؛ مدیر آی‌ تی اداره ی مرکبات با استفاده از سیستم‌ های قدرتمند محل کار خود اقدام به استخراج بیت کوین، بیت کوین کش و سایر ارزهای دیجیتال کرده است.

سیتروس اداره ی مرکزی و دولتی مرکبات فلوریدا (FDOC) است که مسئولیت تنظیم و بازاریابی صنعت مرکبات و تحقیقات مربوطه را برعهده دارد.

استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از کامپیوترهای دولتی

متیو مکدرمات، مدیر بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره مرکبات با استفاده از کامپیوترهای شرکت به استخراج ارزهای دیجیتال دست زده و طبق دستور مقامات اجرایی در فلوریدا دستگیر شده است.

همچنین به گزارش پلیس فلوریدا، مکدرمات بابت خرید ۲۴ عدد کارت گرافیک به حساب دولت ۲۲,۰۰۰۰ دلار هزینه کرده است. در حال حاضر او به جرم سوء رفتار و انجام یک سرقت بزرگ در بازداشت به سر می‌ برد و در دادگاه حوزه ی دهم فلوریدا، به اتهاماتش رسیدگی خواهد شد.

ریک سوئرینگن، رئیس پلیس فلوریدا می گوید :

با هم یاری و کمک های گسترده ی تیم مدیریت اجرایی در اداره ی مرکزی مرکبات فلوریدا، موفق به تقلیل ضررهای وارده بر دولت شدیم. به لطف واکنش زود و سریع سیتروس، فرد مجرم بازجویی و دستگیر شد.

افزایش ۴۱ درصدی هزینه قبض برق

پلیس متوجه ی این موضوع شد که متیو مکدرمات به جز خرید کارت گرافیک با یک کارت اعتباری دولتی، تعداد زیادی از کامپیوترهای شرکت را به یک استخر استخراج متصل کرده بود!

طبق گزارشات، سال قبل هزینه ی برق مصرفی این اداره افزایش ناگهانی پیدا کرده بود.

سال قبل هزینه ی برق مصرفی این مرکز بین ماه های اکتبر و ژانویه افزایش ۴۱ درصدی داشته است. یعنی هزینه ی برق آن نزدیک به ۸۲۵٫۰۰۰ دلار شده بود.

مبلغ وثیقه برای آزادی موقت او ۵۰۰۰ دلار تعیین شده است.