دولت کره جنوبی مقامات خود را از نگهداری و خرید و فروش ارزهای دیجیتال منع نموده است. در حوزه تمام ارزهای مجازی (متمرکز و غیرمتمرکز) این نخستین بار است که دولت کره جنوبی ورود به این حوزه را برای همه ی مقامات و نهادهای دولتی ممنوع اعلام می کند.

وزارت کارگزینی دولت کره جنوبی، سندی با عنوان “اطلاعات مربوط به نگهداری و تبادلات ارزهای دیجیتال برای کارمندان دولتی” صادر نمود که در آن از مقامات رسمی که وارد تجارت و نگهداری ارزهای دیجیتال شوند، به عنوان نقض کننده ی مقررات تحریمی دولتی یاد شده است و تاکید شده که مشمول جریمه خواهند شد، مخصوصا اگر این فعالیت‌ های ممنوعه در طول ساعات کاری اتفاق بیفتد.

در این اطلاعیه آمده است که این ممنوعیت برای همه ی وزارتخانه‌ های دولتی اعمال خواهد شد. گفته شده که حتی اگر هیچ ارتباط شغلی وجود نداشته باشد، مقامات دولتی قادر هستند تحت نظارت قرار بگیرند. هر وزارتخانه به هر شکلی که خود مناسب بداند، مسئول پیگیری و اعمال قانون مسائل انضباطی است.

موضع کره جنوبی که بعد از ایالات متحده و ژاپن، بزرگ‌ ترین بازار جهانی ارزهای دیجیتال محسوب می‌ شود، هنوز کاملا مشخص نیست. در ماه دسامبر ۲۰۱۷، یکی از دلایل سقوط شدید بازار ارزهای دیجیتال، اخبار منفی از کره جنوبی بود. در ابتدا خبری مبنی بر ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال توسط وزارت دادگستری منتشر شد که پس از واکنش‌ های فراوان، توسط دولت رد شد.

کمیسیون خدمات مالی (FSC)، کمیسیون تجارت منصفانه و رئیس دفتر هماهنگی سیاست‌ های دولت، قبلاً به کارمندان خود در مورد عدم ورود به حوزه ی ارزهای دیجیتال هشدار داده بودند. در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸، بعضی از مقامات کره جنوبی از طرف سرویس نظارتی مالی (FSS) متهم به خرید و فروش ارزهای دیجیتال شدند. چوی هیونگ، رئیس این سازمان اتهامات را مورد تایید قرار داده بود.