هفت کلاهبرداری که اقدام به سرقت حدود ۲ میلیون دلار بیت کوین کرده بودند، دستگیر شدند.

بنابر گزارش پلیس متروپل ژاپن؛ هفت نفر که حدودا بین ۲۰ الی ۲۹ سال سن داشتند به جرم کلاهبرداری از مدیران یک شرکت دستگیر شدند. این هفت نفر با فریب مدیریت یک شرکت موفق به سرقت ۱۹۰میلیون ین (معادل حدود ۲ میلیون دلار) بیت کوین شده بودند.

طبق گفته ی یکی از افسران ارشد پلیس متروپل در ژاپن، این کلاهبرداری در جولای سال قبل انجام گرفته است. طبق گزارش های موجود، کنتا آزوما از کیتا-کوبه به همراه ۶ نفر دیگر به مدیر تقریبا ۴۰ ساله یک شرکت، معامله ی بیت کوین با قیمت بالاتر از صرافی را پیشنهاد داده بود. این باند هفت نفره به آن شرکت پیشنهاد خرید بیت کوین ها با ارزش آن زمان ۱,۷۷۸,۴۰۰ میلیون دلار را به قیمت ۱,۸۷۲,۰۰۰ میلیون دلار را ارائه کرده بودند.

بعد از آنکه بیت کوین ها به یک حساب معین ارسال شد، متهمان به قول خود عمل نکردند و از پرداخت مبلغ توافقی به فرد مورد نظر سر باز زدند. آن ها به دروغ به او گفتند که بیت کوین ها به حساب آنها نرسیده است!

بنا به گفته ی پلیس، هر هفت نفر این اتهامات را رد کرده اند.

طبق گزارشی که پلیس منتشر کرد، کنتا آزومای بیست و چهار ساله و سایر مضنونین با نماینده ی مدیر آن شرکت در لابی یک هتل در توکیو ملاقات کرده اند و به او یک چمدان پر از بسته های ۱۰,۰۰۰ ینی نشان دادند و گفتند در آن چمدان حدود ۲ میلیون دلار پول هست.

سپس مدیر شرکت مذکور با تایید نماینده ی خود، به حساب معامله گرها بیت کوین های توافق شده را ارسال می کند. پلیس از صحبت های او نقل قول کرده است :

“من با انجام این معامله موافقت کردم، چون نمی خواستم مبلغی را به عنوان حق کمیسیون به صرافی پرداخت کنم.”

به عقیده ی پلیس، بیشتر اسکناس هایی که متهمان در یک چمدان همراه خود به لابی هتل مذکور برده بودند، تقلبی بوده است.

آدرس کیف پولی که مضنونین برای انجام این کار در نظر گرفته بودند، متعلق به یک فروشنده ی ارزهای دیجیتال در یوکوهاما بود. بنا به گفته های پلیس، بیت کوین های ارسال شده بعد از انجام انتقال به پول نقد تبدیل شده بود.