کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با صدور اطلاعیه ای و زیر سوال بردن پلت فرم های تجارت ارز رمزنگار موجبات سقوط این ارز دیجیتال را مهیا کرد.
قیمت بیت کوین به علت هشدار کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا مبنی بر غیر قانونی بودن احتمالی پلت فورم تجارت ارزهای رمزنگار به پایین ترین رقم در ۱۰ روز اخیر سقوط کرده است.
کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا در اطلاعیه ای اعلام کرد که اگر یک پلت فرم به دنبال عرضه دارایی دیجیتال و انجام داد و ستد آن است، باید این روند توسط یک رگولاتور به عنوان مرجع ملی ارواق بهادار ثبت شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد که خیلی از پلت فرم های عنوان داد و ستد ارز رمزنگار را به خود نسبت می دهند که این موضوع قادر است منجر به سوء تعبیر برای سرمایه گذارانی که به دنبال استانداردهای رگولاتوری بورس ملی هستند، شود.
ضمن اینکه برخی از این پلت فرم ها مدعی هستند که از یکسری استانداردهای سختگیرانه استفاده می کنند تا به کسب و کار خود رونق بیشتری دهند و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این استانداردها را مورد تایید قرار نمی دهد.
بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته با ۷.۵۳ درصد کاهش قیمت به ۹ هزار و ۹۲۴ دلار در هر واحد رسیده است که دلیل اصلی آن صدور این اطلاعیه از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا است. همچنین در ساعات اولیه روز چهارشنبه به ۹ هزار و ۴۵۰ دلار در هر واحد هم رسیده بود. قیمت سایر ارزهای رمزنگار از جمله بیت کوین کش، لیت کوین و اتریوم نیز روند نزولی به خود گرفته است.