بعد از اینکه گوگل اعلام کرد پرداخت هزینه ی تبلیغات با استفاده از ارزهای مجازی را ممنوع می کند، ارزش این ارزها به شدت کاهش پیدا کرد.

آن طور که آمارهای سایت مرجع “کوین مارکت کپ” نشان می دهد، سرمایه بازار یا همان ارزش مجموع ارزهای دیجیتالی دنیا در اوایل صبح دیروز به ۳۱۰.۴۴ میلیارد دلار رسید که نسبت به ارزش ۳۷۲.۹ میلیارد دلاری چهارشنبه، ۶۲.۵ میلیارد دلار کاهش را نشان می‌ دهد.

بیت کوین با ارزش ترین ارز مجازی دنیا دیروز در سطح ۷۶۷۶.۵۲۲ دلار معامله شد که پایین ترین سطح از ماه فوریه ی امسال محسوب می شود. فاکتورهای زیادی بر ارزش ارزهای مجازی تاثیر گذاشته اند.

مهم ترین دلیل تازه ی کاهش ارزش ارزهای مجازی، عرضه گسترده ی بیت کوین توسط یکی از بازارهای بزرگ ژاپنی به نام “مت گکس” است که در سال ۲۰۱۴ به دلیل ورشکستگی بسته شد و ۸۵۰ هزار بیت کوین از دست داد. حال این مرکز مقادیر خیلی زیادی از بیت کوین های خود را عرضه کرده است تا بدهی وام دهندگان خود را پرداخت کند.

از سمتی دیگر، شرکت “آلفابت” که به شرکت گوگل تعلق دارد و بزرگ ترین شرکت تبلیغاتی دیجیتالی دنیا محسوب می شود اعلام کرد استفاده از ارزهای مجازی را برای امور تبلیغاتی ممنوع کرده است.

توماس گلوکس مان، رئیس واحد توسعه ی ارزهای دیجیتالی بازار ارزهای مجازی “گیت کوین” گفت :

ریزش ارزهای مجازی به فاکتورهای متعددی مربوط می شود که یکی از عمده ترین آن ها، هشدار نهاد های تنظیم بازارهای مالی نسبت به استفاده و سرمایه گذاری در ارزهای مجازی است.

سازمان های ناظر به تازگی موضع سختگیرانه تری را در این بخش اتخاذ نموده اند. کمیسیون مبادلات تجاری آمریکا، به تازگی مالکان دو مرکز مبادلات ارزهای مجازی “بیت فینیکس” و “تتر” را احضار کرده است.